Sprawdzian nr 1 dla klasy 8 SP – Błogosławieństwa i Chrzest Święty

Pierwszy sprawdzian do klasy 8 oparty jest na treściach z podręcznika „Jezus działa i zbawia” serii „W drodze do Emaus” (rozdział I oraz rozdział II dotyczący sakramentów w ogóle i chrztu świętego).

Przypominamy, że sprawdziany w Wordzie oraz klucze do sprawdzianów udostępniamy na indywidualną prośbę. Chętnych katechetów prosimy o kontakt. Adres: [email protected]

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Sprawdzian dla klasy 8 szkoły podstawowej – sakramenty w służbie wspólnoty

Katecheci klas 8 szkoły podstawowej! Publikujemy sprawdzian poświęcony sakramentom w służbie wspólnoty: "Jezus Chrystus umacnia" z podręcznika "Jezus działa i zbawia".

Sprawdzian dla klasy 8 szkoły podstawowej – Jezus odsłania tajemnicę szczęścia

Ostatni rozdział podręcznika „Jezus działa i zbawia” – „Jezus odsłania tajemnicę szczęścia” – podsumowujemy sprawdzianem, który zawiera cztery zadania. Niektóre wymagają od ucznia inwencji twórczej, dlatego można na ten sprawdzian poświęcić całą jednostkę lekcyjną.

Sprawdzian dla klasy 8 szkoły podstawowej – Rok liturgiczny

W ciągu roku szkolnego uczniowie mogli wiele się dowiedzieć i pogłębić swoje rozumienie niektórych ważnych uroczystości i okresów liturgicznych. Proponujemy, by powtórzyć na lekcji właśnie te katechezy, a na zakończenie sprawdzić wiedzę uczniów.