Katechizmy Wydawnictwa WAM 2021

Na rok szkolny 2021/2022 Wydawnictwo WAM przygotowuje nowe podręczniki będące kontynuacją katechizmów z serii „Wierzę w Boga” oraz „Słuchaj, mój ludu” zgodnych z podstawą programową z 2018 roku.

Seria „Wierzę w Boga” to podręczniki i pomoce katechetyczne do nauki religii w klasach 1–4, seria „Słuchaj, mój ludu” to nowe podręczniki oraz pomoce do katechezy dla klas 5–8.

Za najważniejszą dla serii „Wierzę w Boga” jej autorzy obrali jedną z kluczowych prawd naszej wiary: „w centrum nauczania Jezusa jest Jego i nasz Ojciec – Bóg”. Jednocześnie zadają sobie też ważne pytania dotyczące głoszenia Ewangelii we współczesnym świecie: Jak głosić tę podstawową prawdę dzieciom? Czy skupić się na ich potrzebach, czy może na  tym, w jakim otoczeniu funkcjonują? Autorzy serii podjęli się zadania połączenia głoszenia orędzia Bożego dzieciom z sięganiem do ich doświadczeń, nie tylko tych pozytywnych. Bóg jest przecież obecny w szczęśliwej rodzinie, ale także w tej, w której są trudności. Bóg jest w pięknie stworzenia, zawsze blisko dziecka: podczas zabawy, nauki, wypełniania obowiązków, w radości, ale również w smutku.

Tytuł nowej serii katechizmów Wydawnictwa WAM dla klas 5–8 nawiązuje natomiast do podstawowego wezwania, jakie Bóg kierował przez wieki do ludu Pierwszego Przymierza i które kieruje również do swojego Kościoła: „Słuchaj, mój ludu”.

Na rok szkolny 2021/2022 Wydawnictwo WAM przygotowuje kolejne podręczniki oraz pomoce katechetyczne zgodne z podstawą programową z 2018 roku:

- w serii „Wierzę w Boga” dla klasy 2 szkoły podstawowej będzie to podręcznik dla ucznia, ćwiczenia dla ucznia oraz poradnik metodyczny dla nauczyciela pod tytułem „Jezus – nasz Zbawiciel”.

Więcej informacji o nowym podręczniku dla klasy 2 szkoły podstawowej można znaleźć na stronie nowego serwisu katechetycznego Wydawnictwa WAM: nowe.katechizmy.pl

- w serii „Słuchaj, mój ludu” dla klasy 6 szkoły podstawowej będzie to podręcznik dla ucznia i poradnik dla nauczyciela pod wspólnym tytułem: „Jestem twoim Zbawicielem”.

Więcej informacji o nowym podręczniku dla klasy 6 szkoły podstawowej na stronie nowego serwisu katechetycznego Wydawnictwa WAM: nowe.katechizmy.pl

Na rok szkolny 2021/2022 ukaże się także nowy podręcznik do nauki religii dla sześciolatków pod tytułem. „Razem z Jezusem” w nowej serii „Spotykam Jezusa"”

Więcej informacji o podręczniku dla sześciolatków na stronie nowego serwisu katechetycznego Wydawnictwa WAM: nowe.katechizmy.pl

 

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także