O katechizmy.pl

Od prawie pięćdziesięciu lat kolejne pokolenia polskich dzieci i młodzieży w kraju i za granicą korzystają z podręczników do religii Wydawnictwa WAM powszechnie zwanych katechizmami. Chyba każdy dorosły kojarzy lub zna serię Bóg z nami (1-4 klasa) czy Katechizm religii katolickiej (5-8 klasa).

Ewolucyjne zmiany w naszej ofercie edukacyjnej przyszły w 2001 r. gdy ukazała się „Podstawa programowa katechezy kościoła Katolickiego w Polsce”. Znakiem rozpoznawczym Wydawnictwa WAM były nowocześnie opracowane podręczniki dla wszystkich poziomów edukacji oraz poradniki dla nauczycieli w formie segregatorów z pomocami dydaktycznymi na płytach. Staliśmy się inspiracją dla innych wydawnictw katolickich, które zaczęły opracowywać podręczniki do religii.

Obecnie, gdy rzeczywistość zmienia się bardzo dynamicznie, chcemy w duchu nowej ewangelizacji przekazywać treści Ewangelii młodemu pokoleniu przy pomocy najnowszych osiągnięć technicznych. Dlatego oprócz wersji drukowanych podręczników mamy w ofercie multibooki dla uczniów, e-booki poradników metodycznych oraz filmy edukacyjne i materiały na tablice interaktywne. Jesteśmy na Facebooku i Youtube.

Kolejnym narzędziem jest strona internetowa katechizmy.pl, za pomocą której chcemy wspierać katechetów, przekazując rzetelne informacje oraz oferując praktyczne i nowocześnie opracowane materiały dydaktyczne. Zapraszamy do odwiedzania poszczególnych działów serwisu katechizmy.pl – staramy się je nieustannie aktualizować i uzupełniać o kolejne materiały.

A w planach mamy realizację kolejnych projektów.

Bo... inspiruje nas wiara...

Oceń: 

Skomentuj