Za rękę z Jezusem

książka
Cena det.: 
39.00 zł
ISBN: 
978-83-7505-627-3
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2011
Seria: 
Szczególnie umiłowani
Stron: 
134 + 46 karty pracy
Oprawa: 
miękka
SKU: 
61992

Materiały pomocnicze do katechezy uczniów z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej

Małgorzata Alberska, ks. Janusz Mółka SJ (red.)
Nowa podstawa programowa 2010
Adresatami materiałów katechetycznych są przede wszystkim katecheci oraz duszpasterze i rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Książka zawiera:

scenariusze katechez
karty pracy
podstawę programową katechezy specjalnej.

Zaproponowane treści mają na celu wprowadzenie uczniów w doświadczenie obecności Boga w konkretnych realiach ich codziennego życia poprzez rozwijanie w nich przekonania, że są w sposób szczególny kochani przez Pana Boga (rozdział 1). Z kolei więzy łączące ich z najbliższym otoczeniem winny pomagać im w nabywaniu doświadczenia przynależności do społeczności ludzi wierzących (rozdział 2), do której zostali włączeni przez chrzest (rozdział 3). Dwa ostatnie rozdziały książki odkrywają tajemnicę Jezusa ukazaną w wybranych scenach ewangelicznych (rozdział 4) oraz koncentrują uwagę katechizowanych wokół spotkania z Nim w Eucharystii (rozdział 5).

Na płycie CD znajdują się materiały do wydrukowania: karty pracy w wersji kolorowej, rysunki, zdjęcia, multimedialne gry dydaktyczne związane z treścią zajęć oraz nagrania piosenek, ich wersje instrumentalne i krótkie opowieści biblijne w interpretacji Anny Dymnej.
Najtaniej kupisz na
Oceń: 

Skomentuj