Jezus - nasz Zbawiciel Poradnik metodyczny

metodyczny
Cena det.: 
38.00 zł
ISBN: 
978-83-277-1850-1
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Seria: 
Wierzę w Boga
Oprawa: 
miękka
SKU: 
85416

Poradnik metodyczny do nauki religii dla klasy 2 szkoły podstawowej

Praca zbiorowa

Poradnik metodyczny „Jezus − nasz Zbawiciel” do nauki religii dla klasy 2 szkoły podstawowej stanowi część pakietu edukacyjnego „Wierzę w Boga” zgodnego z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku oraz programem dla klas I-IV szkoły podstawowej "Zaproszeni na ucztę z Jezusem".

Katecheza w klasie 2 jest ukierunkowana na budzenie w uczniu pragnienia przyjaźni z Jezusem Chrystusem i tęsknoty za przyjęciem Go w Komunii Świętej. Uczeń przygotowuje się do bardziej świadomego uczestniczenia we wspólnocie Kościoła i w liturgii, a katecheta wspiera formowanie jego sumienia. 

Podręcznik metodyczny zawiera 60 scenariuszy lekcji, w których katecheta znajdzie m.in.:

  • spis pomocy przydatnych w trakcie katechezy;
  • plan każdej katechezy;
  • wskazówki, jak prowadzić uczniów przez kolejne etapy katechezy; 
  • ciekawe opowiadania, propozycje zabaw i zajęć ruchowych, modlitwy, teksty pieśni i piosenek; 
  • liczne propozycje metod aktywizujących, którymi można posłużyć się w czasie zajęć, m.in. zabawy aktywizujące i integrujące klasę, metody plastyczne, muzyczne, gry i zabawy dydaktyczne, a także proste sposoby pracy z Biblią.

Poradnik metodyczny przygotowany został w formie niewielkich zeszytów, co ułatwi katechecie korzystanie z niego w szkole. Posłuży on z powodzeniem zarówno doświadczonym nauczycielom, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę katechetyczną.

Dodatkowe materiały wspierające nauczyciela w pracy katechetycznej: plan wynikowy, materiały do druku oraz nagrania opowiadań i obszerniejszych tekstów biblijnych, a także interaktywne materiały multimedialne związane z treściami katechez zostały zamieszczone na internetowej serwisu katechetycznego Wydawnictwa WAM: https://nowe.katechizmy.pl/

Najtaniej kupisz na
Oceń: 

Skomentuj