Wydawnictwo WAM zaprasza na darmowy webinar:
„Trudne tematy na katechezie. Jak sobie z nimi radzić?”
11 października 2023 r. – godz. 18.00 -19.30
Coraz częściej podczas katechezy pojawia się sytuacja, kiedy uczniowie nie zgadzają się z nauką Kościoła: wchodzą w spór z katechetą, a przekonania katechety budzą w nich opór. Tego typu sytuacje mogę być związane z przejmowaniem przez uczniów poglądów promowanych w mediach i modnych wśród rówieśników.
Jak w takiej sytuacji prowadzić zajęcia, aby mimo możliwego oporu trafić do uczniów z wartościowym przesłaniem? Jak uniknąć czołowego zderzenia z klasą, emocjonalnego konfliktu, narastania wzajemnej wrogości? Jak skutecznie bronić wiary i rozumu? Jak pobudzać uczniów do samodzielnego myślenia? Jak uczyć ich miłości do prawdy i wesprzeć w poszukiwaniu jej w gąszczu modnych idei i medialnych haseł.
Adresaci webinarium: nauczyciele pracujący z młodzieżą
Podczas webinarium:
• Rozwiniesz umiejętności skutecznej obrony wiary i rozumu przy tematach, w których uczniowie mogę nie zgadzać się z nauką Kościoła.
• Poznasz propozycję modelu metodyki zajęć w sytuacji spodziewanego oporu i sprzeciwu uczniów.
• Poznasz doświadczenia innych katechetów związane z trudnymi tematami.
• Weźmiesz udział w poszukiwaniu pomysłów na scenariusze tego typu zajęć.
Prowadzący webinarium:
Dr Zbigniew Barciński – Absolwent KUL. Magister pedagogiki i doktor teologii pastoralnej. Autor programów szkoleń warsztatowych i publikacji metodycznych. Zajmuje się tematyką: wykorzystania metod aktywizujących na katechezie, strategią budowania porządku na lekcji, reagowania na trudne zachowania uczniowskie, sporami kulturowymi w wychowaniu, edukacją seksualną. Przez wiele lat stały współpracownik miesięcznika „Katecheta”. Trener Stowarzyszenia Pedagogów NATAN. Przeprowadził kilkaset szkoleń przede wszystkim w Polsce, ale także na Ukrainie, w Rosji, na Litwie, na Białorusi, w Mołdawii.
Udział w webinarium jest bezpłatny!
Zapisy trwają do 10.10.2023 r. do godz. 15.00
Zapisy wyłącznie poprzez formularz dostępny TUTAJ
Kontakt:
Tel.: 515 635 769 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, oraz w trakcie trwania szkolenia)
E-mail: [email protected]